Pasager al cursei aeriene Bologna – Iaşi, transportat cu ambulanţa la spital. Bărbatul era băut şi avea colică biliară

Ambulanță. Interventie de urgență / FOTO: Sursa: Shutterstock

Unuia dintre pasagerii cursei aeriene Bologna – Iaşi, un bărbat în vârstă de 53 de ani, i s-a făcut rău în timpul zborului, motiv pentru care a fost solicitat prin serviciul 112 un echipaj medical, a anunţat, vineri, coordonatorul SMURD Iaşi, Diana Cimpoeşu.

Ea a declarat presei că, în timpul zborului, bărbatul a acuzat dureri abdominale, greţuri şi vărsături.

În momentul în care aeronava a ajuns pe Aeroportul Internaţional Iaşi, bărbatul a fost preluat de un echipaj medical şi o autospecială de terapie intensivă mobilă.

„Pasagerul avea etilism acut şi colică biliară. A fost transportat în UPU de la Spitalul ‘Sf. Spiridon'”, a mai spus Diana Cimpoeşu

Source

Distribuie știrea