Pericol de explozie pe Drumul Naţional care face legătura între Ploieşti şi Buzău! Un camion încărcat cu cereale s-a ciocnit de o maşină, iar apoi s-a răsturnat. Nu înainte însă de a lovi cu putere o benzinărie, aşa că a fost pericol de explozie. Toată încărcătura de cereale s-a împrăștiat pe carosabil. Atenţie, urmează imagini care vă pot afecta emoţional!
Camionul încărcat cu cereale mergea dinspre Buzău spre Ploieşti, dimineaţa. Înainte de ora 11.00, şoferul de 57 de ani a văzut brusc un autoturism în faţă.
După impact, camionul a intrat într-o staţie peco, apoi s-a răsturnat. Tone de porumb s-au împrăștiat pe șosea. Iar o bucată metalică din structura stației a rămas prinsă de cabina mașinii.
Autoturismul era condus de un bărbat de 77 de ani, care a acuzat dureri abdominale, dar nu a vrut să fie dus la spital.
Poliţiştii trebuie să afle toate condiţiile în care s-a produs accidentul, mai ales că a fost pericol de explozie. Pompierii, care au intervenit imediat, au oprit alimentarea cu energie electrică şi au supravegheat zona pentru prevenirea vreunui incendiu.