Iranul a revenit în cărţi la Mondialul din Qatar, transmis în direct de TVR! O victorie istorică, în ultimele minute

Au fost momente emoționante în tribune la începutul meciului dintre Țara Galilor și Iran.

Jucătorii au fost reținuți atunci când s-a intonat imnul Iranului, dar pe teren nu au avut niciun fel de probleme cu galezii lui Bale.

Echipa asiatică a dominat partida. Iranul a avut un gol anulat de VAR și a trimis de două ori mingea în bară.

Finalul meciului a fost unul de infarct. Arbitrul guatemalez Mario Escobar l-a eliminat pe portarul galez, Wayne Hennessey, în minutul 88, pentru o intrare la Taremi. A fost primul cartonaș roșu al Cupei Mondiale din Qatar.

Iran a dat lovitura printr-un jucător intrat pe teren în minutul 77, Cheshmi, care a înscris în minutul 90+9, iar Rezaeian a înscris pentru 2-0 în minutul 90+11.

Victoria a readus Iranul în cărți, Carlos Queiroz și elevii săi având nevoie de victorie cu Statele Unite pentru a merge mai departe, în optimi.